Háta, o.p.s.

     Háta, o.p.s. byla založena s cílem stát se významným poskytovatelem sociálních služeb nejen v ledečském regionu, ale i v Kraji Vysočina. Zakladatelé o.p.s. mají dlouholeté zkušenosti s působením v neziskovém sektoru, v nadaci a v pomoci sociálně potřebným a hlavně handicapovaným osobám. Již název Háta, který si zakladatelé vypůjčili z jedné místní pověsti, symbolizuje zaměření a poslání společnosti. Háta byla dle staré pověsti dcerou slavného lékaře, která po ztrátě jediné dcerky přišla do Ledče, kde se usadila nedaleko ulice Barborka a „sbírala léčivé rostliny a lékem i radou pomáhala lidem v okolí a z jejich darů měla na skromnou obživu. Lidé z širokého okolí přicházeli prosit o radu i o pomoc“. V lokalitě Barborka plánují zakladatelé vytvoření zázemí pro sociální, humanitární a charitativní činnost.
 
     Jednou z činností Háty, o.p.s. je CDS Barborka, kde je registrováno 22 uživatelů sociálních služeb s mentálním a kombinovaným postižením. Uživatelé těchto služeb se učí návyku na práci v založeném Sociálním bazaru, který sídlí v téže budově.
 
     Háta, o.p.s. je dále iniciátorem a jedním ze zakladatelů Potravinové banky Vysočina, z.s.. Společnost také v roce 2015 založila sociální bazar, který slouží sociálně slabším. V sociálním bazaru se za „hubičku“ prodává oblečení, nábytek a další vybavení do domácnosti.  V roce 2016 se v sídle Háty otevřel nový sociální podnik Pradlenka Barborka, který zaměstnává zdravotně znevýhodněné osoby a dlouhodobě nezaměstnané.
 
     Společnost Háta, o.p.s má do budoucna v plánu rozšiřovat své zaměření a nabídnout nové služby.
 

Naši zaměstnanci a klienti

Naši zaměstnanci a klienti

Výlet do ZOO

Výlet do ZOOKvěten 2024
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Háta, o.p.s.