Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/73855/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Život v Barborce

„Pokud neděláte něčí život lepší, pak marníte čas“ (Will Smith)

Již několikrát jsme se zmiňovali o tom, jak moc máme rádi společnost. Proto nás potěšilo setkání v našem zařízeními při společném posezení s grilováním. O hudbu se postaral náš kamarád Milan. Navodil velmi dobrou atmosféru i k tanci svými veselými písničkami a hrou na harmoniku. Svou návštěvou nás potěšili obyvatelé z Pečovatelské služby Ledeč nad Sázavou a další přátelé a kamarádi, kterým děkujeme za podporu. Podle skvělé nálady až do závěru našeho setkání nazvaného „Vítání jara“ usuzujeme, že se líbilo všem. A protože by byla škoda nezopakovat příležitost znovu se vidět, tak organizujeme další grilování, tentokrát pojmenované „Vítání léta“. Těšíme se.

Velmi silným zážitkem byla v centru Barborka návštěva reportérů z televize. A to v krátkém časovém rozmezí televize Prima a brzy na to Česká televize.

Prima natáčela vzpomínku na odcizený automobil a běh centra rok bez tohoto vozu.

Česká televize byla také velice příjemnou návštěvou, zají- mala se o důležitost Potravinové banky Vysočina a propojenost s jinými, ale i s naším zařízením, kdy potravinová pomoc z Potravinové banky Vysočina, z. s. je velmi cennou pomocí při nácviku sebeobsluhy klientů. Ti z pořízených surovin mohou připravovat jednoduchá jídla a mají možnost stávat se méně závislými na pomoci svého okolí.

A kromě drobných výletů a pravidelného týdenního programu jsme uskutečnili v prostorách centra pyžamovou přehlídku, kdy do rytmu hudby téměř každý klient i zaměstnanec přešli po pomyslném molu ve svém spacím úboru. A protože si všichni tuto zábavu užívali, tak jsme si každý, podle svého vkusu, zapůjčili oblečení v našem sociálním bazaru. Několik zaznamenaných snímků si můžete prohlédnout na fb stránkách – Centrum denních služeb Barborka.

Lada Nováková

 

Může se Vám také líbit...