Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/73855/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Získali jsme budovu Zentiva

Budova čp. 1191 v ulici Barborka v Ledči nad Sázavou byla postavena v letech 1985 – 1987 s tím, že se jedná o dočasnou stavbu, neboť n.p. Léčiva měl tehdy v plánu v jiné ledečské lokalitě později postavit velký závod na výrobu léčiv a budovu v Barborce poté předat městu. Když k tomu předání téměř po 30-ti letech před vánoci 2010 došlo, ledečská radnice tuto nabídku odmítla. Následně odmítla darování budovy i Oblastní charita Havlíčkův Brod a ztroskotaly také návrhy na využití budovy pro dílny střední odborné školy, kde je zřizovatelem Kraj Vysočina. Budovu bývalých Léčiv tak nakonec po tříletém vyjednávání získala v květnu t.r. od nadnárodní společnosti Zentiva Group, a.s. darem ledečská obecně prospěšná společnost Háta, o.p.s., a to na sociální a humanitární účely. Bude využita pro sídlo Háta, o.p.s., sklady Potravinové banky Vysočina, pro Centrum denních služeb Barborka, najdou se zde i prostory pro výstavní síň, bazar a služby seniorům. Zbylé prostory hodlá společnost Háta, o.p.s. nabídnout k pronájmu. Třípodlažní budova je v dobrém technickém stavu, jedná se o železobetonový skelet s cihelným obvodovým zdivem 60 cm, doplněným tepelnou izolací, světlá výška nadzemních místností je 3,9 m. Suterén a 1.NP jsou přístupné bezbariérově, do 2.NP jezdí výtah. Mimoto jsou tato nadzemní podlaží přístupná po prostorném, světlém a pohodlném schodišti.

Klíče od budovy jsme převzali 30.4.2014, do katastru nemovitostí byla změna vlastnictví zapsána 26.5.2014. Dalším krokem bylo uzavření smlouvy s ČEZem na dodávky el. energie a snížení hodnoty hlavního jističe. O změnu sídla společnosti Háta, o.p.s. na adresu Barborka 1191 zažádáme Krajský soud v H. Králové do 31.7.2014.

Může se Vám také líbit...