Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/73855/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Vernisáž v Barborce

Návštěva profesora Jindřicha Štreita v Ledči nad Sázavou a otevření dveří v Potravinové bance Vysočina, z.s.

V úterý 21.2.2017 do našeho města Ledeč nad Sázavou zavítal známý fotograf pan profesor Jindřich Štreit. Jeho první kroky směřovaly na místní radnici, kde ho přivítal pan starosta Ing. Zdeněk Tůma a obdaroval ho knihou o Ledči nad Sázavou. V zasedací místnosti se pak setkali s novináři, zástupci Potravinové banky Vysočina (PBV) a DRFG Nadace, se kterými následně po krátké besedě absolvovali společný oběd v restaurace Hotelu Sázava.

Ve 13:00 hodin proběhlo v Barborce slavnostní zahájení výstavy cyklu fotografií nazvané „Kde domov můj“, 63 fotografií, které zachycují svět lidí bez domova. Na úvod vernisáže zahrála na kytary dvojice studentů ledečské Základní umělecké školy pod vedením paní ředitelky Soni Brabcové, následovalo přivítání hostů předsedou PBV Bc. Miroslavem Krajcigrem, DiS., po něm se slova ujal sám autor fotografií profesor Jindřich Štreit, který se podělil o zkušenosti s fotografováním sociální tématiky.Na závěr svého krátkého projevu zmínil, že se mu Ledeč nad Sázavou velice líbí a s úsměvem dodal, že je to nejkrásnější město a galerie na světě. Místostarosta sousední Světlé nad Sázavou Josef Hnik nezůstal pozadu a s radostí pana Štreita obdaroval suvenýry od světelských sklářů.

Vernisáže v sídle společnosti Háta, o.p.s. se zúčastnilo cca 50 návštěvníků, zaměstnanci Centra denních služeb Barborka pro ně připravili výborné občerstvení, které pan Štreit po e-mailu vychvaloval ještě druhý den.

Štreitovy fotografie budou na Barborce vystaveny a veřejně přístupny do 7. března, poté budou převezeny na nádraží v Havlíčkově Brodě, kde budou vystaveny 9. března při akci I to je ŽIVOT…, ale o tom zase jindy.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Štěpánka Vrbová

 

Může se Vám také líbit...