Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/73855/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Úpravy v Barborce

Během první poloviny roku 2015 jsme v našem sídle v Barborce provedli s minimálními náklady řadu významných úprav a vylepšení. Začali jsme v březnu odstraněním tří desítek náletových dřevin divoce rostoucích na pozemku, který máme propachtovaný od Pozemkového úřadu. Jednalo se vesměs o střemchy rostoucí na prudkém svahu za plotem objektu. Po jejich odstranění může na naši zahradu, která také naším přičiněním rozkvetla do krásy, nakouknout i odpolední slunce a večer možná i Háta Šeptouchovská.

Další úpravy byly spojené s bezbariérovým přístupem do objektu. Nejprve jsme nechali opravit povrch nájezdové plošiny na rampu, pak předláždit vstup do objektu, čímž byla odstraněna bariéra vstupního schůdku, a nakonec se nám podařilo vlastními silami vybudovat v přízemí objektu i bezbariérové WC. My ho sice nepotřebujeme, ale zákon ho požadoval. K tomu jsme navíc v přízemí museli doplnit dvoje protipožární dveře, které před převzetím budovy někdo asi nutně potřeboval.

Se zřízením chráněných pracovních míst jsme využili nabídky úřadu práce a pořídili si jakonové sedmimístné svozové vozidlo Kia Carnival a také řadu nářadí a strojů pro údržbu budovy. Práce s novou sekačkou je na údržbě pozemku dobře patrná. Také na úklid a čistotu interiéru jsme přijali další zaměstnankyni se sníženou pracovní schopností a s tím spojili pořízení nové pračky a sušičky. Mandl jsme kdysi získali darem a úklidový čistící stroj nakoupili taky ze státních prostředků.

Značných úprav se dočkala i samotná rampa. Tu jsme opatřili zábradlím, vysmejčili jí, nově vymalovali a celkově zkulturnili, abychom zde mohli pořádat různé společenské akce. Vyzkoušeli jsme si to parádně 20. června, kdy předsedkyně rodičovské rady Jaruška Vavřičková zde slavila svoje kulatiny.

No a jako třešničky na dortu jsme si dovolili pořídit v akci vyhřívanou vířivku a menší venkovní bazén. Ten nám hlavně v dnešním tropickém počasí přišel skutečně vhod.

 

1_stremchy 2_rampa 3_vstup 4_wc 5_virivka 6_bazen

Může se Vám také líbit...