Umění v Barborce

Nejkratším měsícem v roce je únor, a ač má nejméně dnů, v Hátě, o. p. s. jsme toho stihli neskutečně mnoho. Tím, že máme nádherné prostory, ve kterých je i klub Barborka-fé, máme možnost organizovat různé akce s klienty a hlavně pro ně. V první řadě se klienti CDS Barborka musí postarat o napečení zákusků, které mohou nabízet klubovým členům Barborka-fé ke kávě. Opravdu je to baví a s pomocí zaměstnanců se jim daří. Členem klubu se může stát zdarma každý z vás.

První příležitost se naskytla hned v prvních dnech února, kdy jste byli zváni na vernisáž Vladimíra Zadražila z Pavlova u Ledče nad Sázavou a jeho výstavu obrazů a soch. Děkujeme za hojnou návštěvnost a slova obdivů těchto uměleckých děl, která autora potěšila. Další výstavy budou následovat.

Velkým zážitkem byla návštěva Veterinární ordinace. V Centru denních služeb Barborka máme kočku a jako správní chovatelé jsme se hromadně vypravili na vyšetření a exkurzi. Tímto děkujeme MVDr. Pavlu Vrbkovi za ukázku ošetření i provedení po ordinaci, kde se léčí naši domácí mazlíčci.

Také jsme si připomněli svátek svatého Valentýna, oblečeni jednotně v barvách růžové a červené jsme vyráběli různá srdce, kterými jsme obdarovali své blízké.

V tomto chřipkovém období se našimi programy snažíme zábavnou formou přiblížit důležitost požívání vitamínů v ovoci a zelenině a poznávání jej, což není někdy zcela jednoduché, když jsou v ochutnávce i málo známe tropické druhy.

Pravidelně cvičíme, abychom byli připraveni například na odpoledne plné tance. 23. února Komunitní centrum Háta společně s CDS Barborka připravili ples pro veřejnost. K tanci hrála skvělá kapela Country gang ve složení: Pavel Policar, Zdeněk Čambala, Petr Malimánek a Milan Svoboda. Sešla se téměř stovka lidí, jednak z dalších zařízení, ale právě i občanů z města Ledeč nad Sázavou. Děkujeme za účast, výborně se všichni bavili a tančili do pozdních večerních hodin.

Jiné dny máme náladu na klidnější program, tak jsme si dojeli do kina na reklamovanou pohádku Čertoviny od Zdeňka Trošky.

Aktivity společnosti Háta naleznete na FB stránkách: centrum denních služeb Barborka, Háta obecně prospěšná společnost, či komunitní centrum Háta. Připravované akce pro veřejnost jsou plakátované a potěší nás vaše přítomnost.

Přicházející jarní období začne lákat k procházkám, zveme vás tímto do sociálního  bazárku, kde můžete obměnit svůj šatník nákupem za symbolické ceny a do zmíněného klubu Barborka-fé na posezení s kávou v příjemném prostředí.

Lada Nováková, CDS Barborka

Může se Vám také líbit...