Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/73855/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Týden otevřených dveří v Barborce

Po slavnostním otevření CDS Barborka nachystala obecně prospěšná společnost Háta, o.p.s. pro veřejnost další akci – Týden otevřených dveří. Proběhne v příštím týdnu od pondělí 15.12. do pátku 19.12.2014. Co bude v Barborce k zhlédnutí?

Hned za vstupními dveřmi ve vestibulu na návštěvníky čeká hliněný vánoční betlém z dílny pana Nováka z Vilémovic, kam uživatelé služeb CDS Barborka často dojíždí a taky sochají. Jejich výtvory mezi těmi Novákovic snadno poznáte.

V červené prosklené vrátnici na konci vestibulu lze stále ještě zhlédnout výstavu 20-ti černobílých fotografií, kterou její autorka, 18-ti letá Štěpánka Vrbová, studentka 4. ročníku Střední umělecké školy grafické v Jihlavě nazvala Moji přátelé z CDS Barborka.  Cyklus fotografií bude součástí její maturitní práce a zachycuje klienty CDS Barborka při jejich letní činnosti.

V suterénu lze též nahlédnout do obrovského zatím prázdného skladu se zajímavou akustikou, který bychom nejraději využili k vybudování plaveckého bazénu o rozměrech 12x18x1,3 m. Ideu máme, ještě tak nalézt investora a budeme za vodou, vlastně ve vodě. 🙂

V suterénu také stojí za zhlédnutí velkokapacitní elektrokotelna, kde jsou v řadě vyrovnány 4 elektrokotle o celkovém objemu 25 m3 teplé vody a výkonu 270 kW. CDS Barborka využívá k topení pouze jeden z nich, ostatní tři jsou odstavené stejně jakou naproti stojící boiler o objemu 1,3 m3 a výkonu 30 kW. Celé toto technologické zařízení také čeká na investora, který na něj připojí tepelné čerpadlo vzduch-voda a solární ohřev teplé vody. Pak bude mít celá budova vystaráno!

Po prostorném a pohodlném schodišti lze vystoupat do II. podlaží, kde sídlí CDS Barborka. Stěny schodiště zdobí též hliněné plastiky od klientů, barevné fotografie z akcí CDS a také barevné snové obrázky Lady Novákové.

CDS Barborka má v II. podlaží nachystáno a stavební úřadem povoleno užívat 230 m2 čerstvě zařízených prostor. Vstup je přes prostornou šatnu (60 m2), kuchyň (29 m2) do dílny (18 m2), denní místnosti (53 m2) a snoozelenu (12 m2). V těchto místnostech jsou oproti chodbě sníženy stropy sádrokartonovými podhledy na světlou výšku místností 2,9 m. Všechny místnosti jsou čerstvě vymalované, větratelné, opatřené novými podlahovými krytinami a nábytkem. Z chodby je též přístup dveřmi  90/197 na toalety a do koupelny a též do dvou kanceláří pro personál a vedení.

V severozápadní části II. podlaží má sklad Potravinová banka Vysočina, který navazuje na nákladní rampu. V současné době je plný potravin z nedávno proběhlých potravinových sbírek.

Zbylé prostory II. podlaží a celé III. podlaží (800 m2) jsou zatím prázdné. Hlásí se nám však různí zájemci o pronájem nebytových prostor či poskytovatelé dalších sociálních služeb, kteří s námi chtějí spolupracovat a v Barborce našli svoje zázemí.

Přijďte se k nám podívat. Je opravdu na co.

Mgr. Iveta Vrbová

Ředitelka Háta, o.p.s.

8_denni_mistnost2betlem 1_Hata 7_kuchyne 6_satna 5_kotelna 4_bazen 3_vystava  9_dilna91_koupelna90_personal

Může se Vám také líbit...