Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/73855/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Tisková zpráva

Slavnostní otevření Centra denních služeb Barborka

Přestižením slavnostní pásky, o které se postarali uživatelé našich služeb, bylo 4.12.2014 na svátek Barborky v ulici Barborka v Ledči nad Sázavou slavnostně otevřeno nové Centrum denních služeb Barborka, které bude sloužit dospělým osobám s mentálním a kombinovaným postižením.  O zřízení CDS Barborka se zasadila obecně prospěšná společnost Háta, o.p.s., která nejprve v květnu t.r. získala darem od nadnárodní společnosti Zentiva Group, a.s. trojpodlažní budovu bývalé farmaceutické provozovny a v závěru roku po více jak devíti měsíčním vyjednávání a dohadování i registraci sociální služby na Krajském úřadu Kraje Vysočina. Prostory v II.NP budovy Háta, o.p.s. vlastními silami za finanční pomoci sponzorů stavebně upravila, vybavila potřebným zařízením, pořídila revize, nechala schválit hygienou, hasiči (v případě Potravinové banky Vysočina, která má v budově sklad naplněný potravinami, též státní veterinární stanicí) a stavebním úřadem, který předvečer slavnostního otevření schválil i změnu užívání stavby. Budova čp. 1191 postavená v letech 1985-1987 jako dočasná farmaceutická provozovna s tím, že po ukončení provozu bude předána městu pro sociální či kulturní potřeby, se tak konečně dočkala naplnění svého určení a poslání.

Na 17 klientů v II. NP budovy v Barborce čeká 230 m2 čerstvě vymalovaných a kompletně vybavených prostor. Přišli si je v slavnostní den prohlédnout nejen uživatelé služeb a jejich rodiče, ale také senátor František Bublan s manželkou Věrou, radní Kraje Vysočina Zdeněk Chlád, starosta města Ledeč nad Sázavou Ing. Zdeněk Tůma, starostové sousedních obcí Vilémovice a Kozlov Václav Vacek a Josef Borovský, místostarosta města Světlá nad Sázavou Josef Hnik, místostarostka města Humpolec Ing. Lenka Bartáková, radní města Ledeč nad Sázavou MVDr. Pavel Vrbka a další desítky přátel, příznivců, sponzorů a občanů.

Součástí akce bylo i zahájení Týdne otevřených dveří v CDS Barborka, během kterého se kdokoli může v klidu přijít za námi podívat a prohlédnout si naše zařízení, pozeptat se na vše, co ho zajímá a ve vestibulu také může zhlédnout výstavu fotografií Štěpánky Vrbové, studentky 4. ročníku SUŠG v Jihlavě s názvem Moji přátelé z CDS Barborka.

Toto slavnostní dění ale také naše předchozí každodenní pachtění, dohadování, přesvědčování a hlavně naše přesvědčení, že konáme správně a zákonně, což někteří mocní pochopit nechtěli či nedokázali, sledovala z nedalekého vrchu Šeptouchov, též Háta Šeptouchovská, naše patronka, která, jak pověst říká: „ráda pomáhala lékem i radou lidem v okolí“ a která si proto s námi a se Štěpánkou jistě také ráda zazpívala slavnostní píseň:

„Rozdávejme lásku svou, ať pozná svět, kdo žije v nás, láska vítězí nad zlou pýchou, láska boří k lidem hráz…“

Mgr. Iveta Vrbová

ředitelka Háta. o.p.s.

Pozvanka

Může se Vám také líbit...