Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/73855/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Schůzka s rodiči

V pátek 31. října 2014 se v Centru denních služeb Barborka od 15 hodin uskutečnila schůzka s rodiči za účelem jejich seznámení s činností CDS Barborka, s personálním zajištěním služeb, s prohlídkou prostor v budově Barborka čp. 1191 a s návrhem na zřízení rady rodičů, která se bude podílet na tvorbě a kontrole programu a činnosti CDS Barborka.

Na schůzku se dostavilo 14 rodičů, kteří si se zájmem a nadšením prohlédli nové prostory v Barborce, kde na jejich děti čeká 230 m2 užitné plochy o 4 místnostech, chodbě, šatně a sociálním zázemí, vše již naklizené, vybavené nábytkem, podlahovými krytinami a zařizovacími předměty.

Rodičům byl též představen tým pracovníků, kteří budou poskytovat služby jejich dětem:

Vedoucí CDS Barborka – Bc. Eva Urbanová

Pracovníci v sociálních službách: Lada Nováková, Václav Moravec

Od 1. 11. 2014 společnost Háta, o.p.s. přijala tyto první tři zaměstnance, kteří jsou rodičům dobře známí, a oni tak mohli k 31. 10. 2014 ukončit svoji registraci na Úřadu práce. V brzké době je bude následovat i Anička Volková.

CDS Barborka po získání registrace své sociální služby požádalo MPSV o poskytnutí dotace na rok 2015. Zatím svoji činnost provozuje ze skromných prostředků získaných od rodičů, sponzorů a výhledově též z Úřadu práce.

Uživatelům byly též předloženy smlouvy na poskytování sociální služby. Spolu se sociální pracovnicí a rodinou uživatele jsou smlouvy rozebírány tak, aby byly všem srozumitelné a pochopitelné.

Rada rodičů bude pracovat ve složení Alena Vavřičková, Alena Juklová a Jaroslava Vavřičková. Všechny tři jsou v neustálém kontaktu s CDS Barborka a svoji prací také přispěly k vybudování nového sídla CDS, o jehož schválení požádáme příslušné úřady v nejbližších dnech.

Mgr. Iveta Vrbová

Může se Vám také líbit...