Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/73855/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

S Barborkou za poznáváním

Klienti v Centru denních služeb Barborka prožili aktivní období, kdy poznávali nové lidi a prostředí. Například jsme přijali pozvání do Pacova na oslavu patnáctého výročí centra Lada. Přivítání bylo velmi vřelé, posezení příjemné a zážitek tanečníků akrobatů až dech beroucí.

Letos podruhé se zájemci účastnili v Miskovicích ve sdru- žení Dítě a kůň „Her bez bariér“. Kontakt se zvířaty a vyzkoušení si rozmanité práce kolem drobné- ho hospodářství za body a odměny všechny bavilo.

Další cestou za poznáváním byla jízda vlakem do Brna na výstavu pomůcek pro aktivní a soběstačný život handicapovaných lidí. V prostorách také vystavovala centra z okolí Brna své výrobky a využili jsme možnost vyzkoušet si například tkací stroj na koberce. Zajímavostí bylo nechat si přeměřit poměr vody, tuku a svalů v těle, oční tlak, nebo poruchy nohou.

Adrenalinové dopoledne jsme prožili na pouti ve Světlé nad Sázavou a brzy poté, společně s komunitním centrem Háta, jsme byli na koncertu Vlasty Horváta a Juliána Záhorovského, který slovem provázel Tomáš Krejčíř.

Ve dnech, kdy zůstáváme v centru, mají klienti pravidelný program, převážně zhotovují výrobky, kterými se chceme prezentovat na výstavě a dalších připravovaných akcích.

Touto cestou bych ráda poděkovala všem, kteří pomáhají svými hmotnými příspěvky do sociálního bazaru. Nábytek, oblečení i hračky si nacházejí cestu k novým majitelům, dělají dál radost a hlavně mnohdy pomohou v těžké životní situaci.

Fotodokumentaci z programů Háty, o. p. s. můžete vidět na fb stránkách: centrum denních služeb Barborka.

 

Lada Nováková, CDS Barborka

Může se Vám také líbit...