Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/73855/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Potravinová banka Vysočina, o.s.

Potravinová sbírka

Potravinová sbírka

Potravinová banka Vysočina, o.s., založená Nadací Ičky a Jindřicha Waldesových, spolu s Oblastní charitou HB a společností Háta, o.p.s..

Posláním potravinových bank je pomáhat s odstraněním chudoby, hladu a předcházet plýtváním potravinami. Potravinová banka shromažďuje potraviny zdarma, skladuje a rozděluje potravinovou pomoc organizacím, které jsou poskytovateli služeb v oblasti řešení sociálního vyloučení. Jedná se o organizace, jejichž posláním je doprovázet osoby v těžkých situacích, aby mohly znovu najít své místo ve společnosti.

Činnost spolku Potravinová banka podpořil Kraj Vysočina, jeho členy se mohou stát i jednotlivá města a obce, které pak budou moci po zaplacení členského příspěvku potraviny od nás též zdarma odebírat. Organizaci provozu Potravinové banky dosud zajišťovali bezplatně dobrovolníci. Nyní se snažíme z Úřadu práce získat zaměstnance, který se bude o provoz a organizaci starat.

Může se Vám také líbit...