Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/73855/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Potravinová banka Vysočina a výsledky Národní potravinové sbírky 2017

11. listopad 2017 patřil nejen oslavám svátku Svatého Martina. Letos na tento den připadla také Národní potravinová sbírka. Do 5. ročníku se letos se zapojily: Tesco, Globus, Penny Market, Kaufland, Albert, Lidl, BILLA, Makro, dm drogerie markt a ROSSMANN. Sbírka proběhla v jejich 750 prodejnách. Sbírku organizovala platforma Byznys pro společnost. Záštitu nad sbírkou převzal ministr zemědělství Marian Jurečka.

Potravinová banka Vysočina  měla pod záštitou 32 obchodů v 19 městech převážně na Vysočině a ve Středočeském kraji. Ještě než se dostaneme k výsledkům letošní Národní Potravinové sbírky, ještě jednou bychom rádi poděkovali všem dárcům a dobrovolníkům. Bez těchto dvou skupin lidí by vůbec nebylo možné Národní Potravinovou sbírku uspořádat. Děkujeme paní Mgr. Ivaně Kubátové, učitelce SZŠ v Havl. Brodě, za ochotu a pomoc s dobrovolníky. Také bychom rádi poděkovali paní Haně Marhanové z Českého rozhlasu, která nám do Potravinové banky přivezla 78,8 kg potravin, které se podařilo nashromáždit v den Národní Potravinové sbírky na náměstí v Jihlavě. Děkujeme!

Výsledky Národní Potravinové sbírky za Potravinovou banku Vysočina

Za zmínku stojí ještě jeden fakt:

Největší meziroční nárůst darovaného zboží byl na Vysočině – obyvatelé tohoto kraje vybrali 17,7 tun, což je o 107,9 % víc než loni! 

Děkujeme Vám…

 

Může se Vám také líbit...