Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/73855/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Olympiáda Komunitního centra se vydařila!

První srpnový den se na Husově náměstí v Ledči nad Sázavou konala Olympiáda. A nebyla to olympiáda jen tak ledajaká! Akci uspořádala Obecně prospěšná společnost Háta, která od září minulého roku rozšířila své portfolio a otevřela své Komunitní centrum – Komunitní centrum Háta. „Pořádáme akce nejen pro klienty našeho Komunitního centra, ale i pro širokou veřejnost. Naším cílem je začlenit lidi s mentálním a kombinovaným postižením do společnosti“, dodal Miroslav Krajcigr, projektový manažer a komunitní pracovník v Komunitním centru Háta.

K vidění a vyzkoušení bylo několik sportovních disciplín. Asi největší „rozruch“ způsobila hra „Pink tak toe“, kdy se soupeři snaží trefit míčkem na pin-pong do kelímku s vodou, vše podtrhuje rytmická hudba, která k této hře neodmyslitelně patří. Kromě sportu byl také připraven doprovodný program – Vystoupení dětské skupiny „Méďové“, kteří pod vedením paní místostarostky Hany Horákové předvedly obdivuhodný výkon. Nechyběla ani ukázka hasičské techniky, o kterou se postarali místní dobrovolní a profesionální hasiči. Vzhledem k horkému počasí došlo i na příjemné osvěžení a sprchu přímo z hasičských hadic.

Lidé mohli zakoupit výrobky obyvatel Domova Zboží, Domova Háj a Centra denních služeb Barborka. I Milovníci piva si přišli na své a Kácovské pivo teklo proudem. O občerstvení se postarali naši dobrovolníci a přátelé z Komunitního centra Háta. K poslechu hrála skupina Coventina.

Později odpoledne nastal slavnostní akt. Předávání cen čtrnácti dobrovolníkům za jejich pomoc těm, kteří to potřebují. Ocenění si převzali z rukou pana starosty Zdeňka Tůmy.

Poté místní agentura AGLE vyhlásila začátek nového rekordu, a to pískání píšťalkou na náměstí, s názvem“ Pískni si s Hátou“. Celkem na náměstí pískalo pro Hátu, o.p.s. 56 lidí a tím byl utvořen první rekord, který se budeme snažit za rok překonat. „Děkujeme všem za podporu a s Olympiádou se těšíme zase za rok“, uzavřela Vrbová, ředitelka Obecně prospěšné společnosti Háta.

 

Může se Vám také líbit...