Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/73855/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

O ŽIVOTĚ V BARBORCE

Zvuk sirén a výstražné houkání hasičských vozů vyvolává v lidech úzkost a obavy. Jeden listopadový den se rozezněly městem a v Centru denních služeb Barborka zaznívalo opakovaně hrůzostrašné volání: „Hoří, všichni ven!“ Naštěstí šlo o předem domluvené prověřovací cvičení a nehrozilo žádné riziko požáru. Nic netušící klienti i zaměstnanci byli evakuováni z budovy. Někteří svižně, jiní se s ledovým klidem pečlivě oblékli a odebrali se z prostor únikovým východem ven. Tam poslouchali houkání hasičských aut, která během několika minut od tísňového zavolání přijela. Pozorovali jsme práci profesionálních i dobrovolných hasičů, kteří si počínali jako při opravdovém požáru, až jsme projevili obavu, že uvedené hořící místo opravdu zaplaví vodou. To se samozřejmě nestalo a jsme rádi za tuto zkušenost, byť nebyla situace vyhrocena stresem z ohně a kouře, přece jen malinká nervozita panovala. Hasiči prověřili prostory, zaznamenali změny v záznamech, které měli k dispozici a i pro nás to byl užitečný program, za který děkujeme jednotkám a veliteli stanice Janu Šimanovskému.

O několik málo dní později jsme využili teplého počasí a vydali jsme se do nedaleké obce na krátký pobyt v záchranné stanici Pavlov. Čekala nás tam prohlídka stanice, zábava a především obohacují- cí přednáška ředitele stanice Ing. Zbyška Karafi á- ta „Ze života netopýrů“. Zpestřením byla netopýří samička, kterou jsme mohli beze strachu pohladit a nakrmit červíky.

V pondělí, před první adventní nedělí, jsme v Barborce uspořádali vánoční výstavu. Děkujeme všem, kdo jste nás přišli podpořit a vánočně se naladit. Bylo vás hodně a těší nás to. Milá je spolupráce se základní školou a družinou, na návštěvu přijeli například i klienti z neziskové organizace Helpicon z Čáslavi a také senátor RNDr. Miloš Vystrčil. Poseděl mezi námi, se zaujetím poslouchal naše příběhy a zajímal se o chod zařízení. Panovala svá- teční nálada, ještě jednou děkujeme vám, kteří nás navštěvujete pravidelně, i vám, kdo jste byli v CDS Barborka poprvé. Dobrovolníkům, kteří pomáhali s organizací této výstavy a především klientům a zaměstnancům, již se podíleli na tvorbě výrobků, kterých byl nespočet. Snad vás potěšily a udělaly radost třeba i vašim blízkým, jako drobný dárek.

Centrum denních služeb Barborka vám přeje pří- jemné vánoční svátky, zdraví, lásku, štěstí a spokojenost v roce 2017.

Fotka uživatele Centrum denních služeb Barborka.

 

Fotka uživatele Centrum denních služeb Barborka.

Fotka uživatele Centrum denních služeb Barborka.

Lada Nováková

Může se Vám také líbit...