Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/73855/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Historie

2001 – maminky postižených dětí Květa, Lenka, Zdeňka a Jarka jednají s ledečskou radnicí a Oblastní charitou o zřízení denního stacionáře pro Petříka, Lukáše, Terezku a Leničku.

2002 – v Ledči nad Sázavou v prostorách MŠ Stínadla byl zřízen stacionář Petrklíč, prvními klienty se stali Petřík, Lukáš, Terezka, Lenička, prvními zaměstnanci Martin Prášek, Iveta Vrbová a Katka Otáhalová.

2003 – Iveta Vrbová se stává vedoucí stacionáře Petrklíč.

2003 – 2011 – ve stacionáři Petrklíč na MŠ Stínadla našlo během těchto let pomoc 33 osob a v práci se vystřídalo 32 zaměstnanců. Iveta Vrbová získává dálkovým studiem postupně pedagogické minimum, tituly Bc. a Mgr. v oboru speciální pedagogika na univerzitě UJAK, začíná navíc spolupracovat s firmou Adpontes jako lektorka. Absolvuje bezpočet kurzů a seminářů.

2003 – 2013 – Mgr. Iveta Vrbová pořádá každoročně Oslavy výročí stacionáře Petrklíč.

Karuzošou v ledečské sokolovně

Karuzošou v ledečské sokolovně

2003 – 2011 – Mgr. Iveta Vrbová organizuje 7 ročníků pěvecké soutěže klientů denních stacionářů a ústavů sociální péče Karuzošou v ledečské sokolovně.

2005 – 2010 – Mgr. Iveta Vrbová organizuje Plesy dobré vůle a Ples pro obyčejné lidi, maškarní průvody, lampionové průvody, tříkrálové sbírky.

2007 – Mgr. Iveta Vrbová se účastní evropského projektu Leonardo.

2009 – Mgr. Iveta Vrbová prosadila zřízení Sociálně terapeutické dílny v Ledči nad Sázavou.

Tříkrálový koncert ČT1 v Brně

Tříkrálový koncert ČT1 v Brně

2011 – Mgr. Iveta Vrbová je hostem Tříkrálového koncertu v ČT Brno.
– pro neshody s ledečskou radnicí opouští stacionář Petrklíč prostory MŠ Stínadla a jeho novým sídlem se stává prostorný rodinný domek v Pivovarské ulici, kam se stěhuje i Sociálně terapeutická dílna.

2012 – Mgr. Iveta Vrbová se stává členkou projektového týmu evropského projektu Centrum sociálních služeb Petrklíč, jehož cílem je realizace stavby nového sídla stacionáře Petrklíč.

2013 – Je založena obecně prospěšná společnost Háta, o.p.s., Mgr. Iveta Vrbová se stává její ředitelkou.
– Z iniciativy Mgr. Ivety Vrbové je založen spolek Potravinová banka Vysočina, o.s.

2014 – Stavba Centra sociálních služeb Petrklíč je úspěšně dokončena.
– Háta, o.p.s. získává darem od a.s. Zentiva Group budovu bývalých Léčiv v ulici Barborka.
– Vzniká Centrum denních služeb Barborka, Mgr. Iveta Vrbová odchází z Oblastní charity.
– Maminky postižených dětí Květa, Alena, Zdeňka a Jarka společně s dalšími 14-ti rodiči opouští Oblastní charitu a následují Mgr. Ivetu Vrbovou do Centra denních služeb Barborka.