Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/73855/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Dopis rodičů – Centrum denních služeb Barborka 2

Petr Krčál, Mgr. et Bc.
radní kraje
Žižkova 57
587 33 JIHLAVA

Věc: Centrum denních služeb Barborka               Ledeč nad Sázavou 18.6.2014

Vážený pane radní,
musíme zavčasu reagovat na Váš e-mail, neboť požadavek na pozvání zástupců Charit z našeho podnětu nevyšel. Vždy jsme přece říkaly, že Oblastní charita je pro nás uzavřená kapitola. Jsme odpovědné a svéprávné osoby a jednáme samy za sebe, ale také za svoje děti a za rodiče dalších 15-ti handicapovaných dětí. Nejsme nikým manipulované, nejsme něčí rukojmí a nikdo se za nás neschovává. To prohlašujeme jasně a kategoricky! Vždy jsme tak společně vystupovaly. Máme svoje představy o poslání, provozu a náplni činnosti zařízení, kam se nebudeme bát posílat svoje děti. Zařízení Charity pod stávajícím diecézním, oblastním a teď i ledečským vedením to není.

Mgr. Iveta Vrbová, pokud nám je známo, také jedná sama za sebe. Dne 19.3.2014 na naše přání doručila na Krajský úřad Kraje Vysočina z pozice ředitelky společnosti Háta, o.p.s. žádost o registraci sociální služby Centrum denních služeb a dodnes, po třech měsících, není tato žádost vyřízena. Proč? Nás a našich dětí se to bytostně a existenčně dotýká. S prací a přístupem Ivety jsme byly vždy za 12 let, co jí známe, spokojené, bylo by nošením dříví do lesa vypočítávat kolikrát nám a našim dětem nezištně pomohla a stále pomáhá.

Nyní se však obracíme my, tři zástupkyně rodičů, s žádostí o pomoc na Vás, pane radní. Přečtěte si zpětně naši vzájemnou korespondenci. Vždy jsme tak činily a spoléhaly na Vás, na člověka odpovědného za poskytování sociálních služeb v Kraji Vysočina, odkud pocházíme a kde žijeme. V našem kraji, v našem městě samotném existuje několik poskytovatelů sociálních služeb, nikdo na ně přeci nemá monopol. Ani Oblastní charita ne. Vedle sebe v Ledči působí DPS, CHOS a paní Urbanová z Kožlí. V Chotěboři je to Fokus a Benediktus, v Havlíčkově Brodě Úsvit a Oblastní charita. Proč by v Ledči nad Sázavou vedle sebe nemohla existovat dvě na sebe navazující zařízení: Denní stacionář pro děti a mládež s mentálním a kombinovaným postižením Petrklíč a Centrum denních služeb Barborka pro dospělé handicapované osoby? Vlastně tři, když započítáme i do nedávna krajskou Speciální školu.

Nás, matky postižených dětí, život naučil, trvat si na svém a jít si za tím, co je nejlepší pro naše děti. Jsme rozhodnuté se obrátit v hájení jejich práv i na samotnou paní ombudsmanku. Stále však doufáme, že Vaše předsudky nezvítězí nad zdravým úsudkem a rozumem.

Proto opakovaně uvádíme:

Rády se s Vámi osobně, pane radní, kdykoli jindy setkáme. Najděte si, prosíme, čas a přijeďte se na nás podívat do Ledče nad Sázavou. Buď do našeho azylového působiště na adrese M.Majerové 1088, nebo do čerstvě získané budovy čp. 1191 v ulici Barborka. Nebo prosíme, navrhněte nový termín schůzky u Vás na Kraji, ale bez účasti těch, kteří nás nesmírně zklamali. Čekáme dál a doufáme ve Vaši pomoc.

S pozdravem

Alena Juklová
Ing. Květa Bencová
Jaroslava Vavřičková

Může se Vám také líbit...