Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/73855/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Dopis rodičů – Centrum denních služeb Barborka 1

Petr Krčál, Mgr. et Bc.
radní kraje
Žižkova 57
587 33 JIHLAVA

Věc: Centrum denních služeb Barborka                                                        Ledeč nad Sázavou 16.6.2014

Vážený pane radní,
dne 3.3.2014 jsme se na Vás obrátily s žádostí o setkání a pomoc pro naše handicapované dospělé děti. Schůzka se uskutečnila dne 25.3. v sídle Kraje Vysočina, z jejího průběhu a z informací nám podaných jsme byly mírně řečeno rozčarované, ale stále jsme doufaly, že mandát 18-ti nespokojených rodin bude pro Vás dostatečně silným podnětem k řešení situace.

Uběhly tři měsíce a jsme stále na začátku. Řízení o registraci Centra denních služeb Krajský úřad přerušil, odvolání řeší zřejmě MPSV a my stále nemáme registrovaného poskytovatele sociální služby pro naše děti. Máme nájemní smlouvu a nyní už i darovací smlouvu na prostory, máme kladné rozhodnutí KHS, že tyto prostory vyhovují plánované sociální službě, máme odborně zdatné a zkušené poskytovatele, máme nyní čerstvě dokonce dostatečně velkou budovu vhodnou pro další rozvoj sociálních služeb. Nemáme „pouze“ registraci. Ale, to Vy, pane radní, zřejmě dobře víte.

Proto jsme netrpělivě čekaly na sdělení termínu další schůzky a byly připravené s Vámi o výše uvedené situaci seriózně jednat. Zaskočilo nás však sdělení, že na plánované schůzce bude přítomen i další účastník, který ztratil naši důvěru a se kterým my už jednat odmítáme. Proto se, pane radní, na schůzku 17.6. nedostavíme. Důvody našeho odmítavého postoje jsme jasně formulovaly již v dopise z 3.3. a naše stanovisko se od té doby nezměnilo. Naopak vzhledem k chování, vystupování a nyní i k vyjadřování na webových stránkách www.hb.charita.cz se ještě více utvrdilo.

Rády se s Vámi osobně, pane radní, kdykoli jindy setkáme. Najděte si, prosíme, čas a přijeďte se na nás podívat do Ledče nad Sázavou. Buď do našeho azylového působiště na adrese M.Majerové 1088, nebo do čerstvě získané budovy čp. 1191 v ulici Barborka. Nebo navrhněte nový termín schůzky u Vás na Kraji, ale bez účasti těch, kteří nás nesmírně zklamali. Čekáme dál a doufáme ve Vaši pomoc.

S pozdravem

za všechny rodiče

 

Jaroslava Vavřičková
Ing. Květoslava Bencová
Alena Juklová

Může se Vám také líbit...